Imperio Estate

+371 67228861

Filtrs

IMPERIO nekustamā īpašuma ceļvedis Latvijā

Vai apsverat iespēju iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā? Esam sagatavojuši nelielu ceļvedi jeb faktus, kas Jums noteikti būtu jāzina par nekustamo īpašumu Latvijā.

1

Istabas

Latvijā istabu skaits netiek rēķināts kā Rietumeiropā vai ASV, kur istaba skaitās guļamistaba. Latvijā visas dzīvojamās telpas ir istabas.

Vienistabas dzīvoklis var būt studijas tipa dzīvoklis, kur viesistaba ir apvienota ar virtuvi, kā arī dzīvoklis ar vienu telpu – dzīvojamo istabu, kas ir arī guļamistaba.

Divistabu dzīvoklis ir dzīvoklis, kurā ir viena dzīvojamā istaba, kas var būt apvienota ar virtuvi, un viena guļamistaba.
Latvijā populārākie ir vienistabas jeb studijas tipa dzīvokļi, divistabu dzīvokļi – tātad dzīvokļi ar vienu guļamistabu – un trīsistabu dzīvokļi – dzīvokļi ar divām guļamistabām.

2

Stāvi

Arī stāvu skaitīšana notiek citādi nekā Rietumeiropā. Latvijā nav nulles stāva jeb ground floor vai rez-de-chaussée. Tātad, ja vēlaties iegādāties dzīvokli 1. stāvā (pēc Eiropas stāvu skaitīšanas principa), Latvijā tas būs dzīvoklis 2. stāvā. Ņemiet vērā, ka pirmā un pēdējā stāva dzīvokļi Latvijā ir mazāk pieprasīti – tiem ir zemākas cenas, bet arī realizēt tos ir grūtāk.

3

Labākie investīciju rajoni Rīgā

Mūsu uzņēmums investoriem iesaka iegādāties īpašumus Rīgas centrā, Rīgas klusajā centrā un Vecrīgā. Īpašumi minētajās vietās vienmēr būs pieprasīti gan pircēju, gan īrnieku vidū izklaides un atpūtas vietu, skolu, parku, sabiedriskā transporta un ērtas infrastruktūras dēļ.

Šāda investīcija nekad nezaudēs vērtību, gluži tāpat kā tas ir visās Eiropas galvaspilsētās, un būs viegli izīrējama un pārdodama ar vismaz 7–8 % peļņu.

Piemērs:
55 m2 dzīvokļa Rīgas centrā, kas ir iegādāts par 1 700 EUR/m2 (par kopējo summu 93 500 EUR), vidējā īres maksa būs 450 EUR. Pēc 17 gadiem Jūs šo dzīvokli būsiet pilnībā atpelnījis.

4

Īpašumi rajonos 10–15 min brauciena attālumā no Rīgas centra

Labas investīciju iespējas ir arī Rīgas vairāk pieprasītajos rajonos 10–15 minūšu braucienā ar auto no pilsētas centra. Tie ir zaļi rajoni ar skolām, bērnudārziem, parkiem, sportošanas iespējam, kuros ir daudz mazāka transporta kustība, tie ir droši, bet tai pašā laikā pilsētas centrs ir viegli sasniedzams. Populāri rajoni ir Āgenskalns, Torņakalns, Iļģuciems, Teika un Mežaparks. Šāda investīcija ātrāk atmaksāsies zemākas īpašuma iegādes cenas dēļ.

Ir iespējams izdevīgi investēt arī citu Latvijas lielāko pilsētu centros, iegādājoties dzīvokli vai namīpašumu. Var arī iegādāties privātmājas skaistās un gleznainās Latvijas pilsētās un piepilsētās pie mežiem, ezeriem un upēm, lai baudītu Latvijas pievilcīgās dabas ainavas.

5

Ēku veidi, kuros vēlams investēt Latvijā

Latvijā ir daudz dažādu veidu ēku, kas ir galvenais nosacījums īpašuma vērtībai un cenai, piemēram, līdzvērtīgiem dzīvokļiem blakus mājās cena var būtiski atšķirties tikai ēkas tipa dēļ. Populārākās, visvairāk pieprasītās un prestižākās ir pirmskara mūra ēkas, lielākā daļa no tām ir kultūras mantojums – tātad arhitektūras pērles.

Pieprasītas ir arī Staļina laika mūra ēkas. Šajās ēkās dzīvokļi ir ar augstiem griestiem, biezām mūra sienām, tām ir dažādi fasādes rotājumi, plaši balkoni. Īpašuma vērtība vēl vairāk pieaug, ja ēka ir renovēta.

Arī jaunie projekti ir laba investīcija, jo šīs dzīvokļu ēkas ir modernas un nesen būvētas. Par tām interesējas gan pircēji, gan īrnieki. To galvenās priekšrocības ir ērts plānojums, jaunas komunikācijas, pazemes autostāvvietas, terases u. c.

6

Investīcija namīpašumos Rīgā

Iespējams investēt arī namīpašumos Rīgas centrā, Vecrīgā, Teikā, Āgenskalnā, Mežaparkā vai Čiekurkalnā. Šajā gadījumā var iegādāties privātmāju vai veselu dzīvokļu māju, kur, investējot 200 līdz 500 tūkstošus eiro, bet pēc tam dzīvokļus sadalot un pārdodot vai izīrējot, var gūt lielisku peļņu.

Tāpat ir iespējams iegādāties zemes platības Pierīgā, lai izstrādātu un uzceltu jaunu daudzdzīvokļu māju vai pat nelielu privātmāju rajonu.

7

Labākie rajoni īpašuma īrei Rīgā

Protams, populārākie īpašumi ir Rīgas centrā, kur dzīvokļa īres cena ir atkarīga no istabu skaita, dzīvokļa stāvokļa un citiem faktoriem.

Dzīvokļu īres cenas Rīgas centrā

 • Viens no populārākajiem īres īpašumu veidiem ir divistabu dzīvoklis mūra ēkā Rīgas centrā (guļamistaba un viesistaba, kas apvienota ar virtuvi) – tā īres cena var svārstīties no 300 līdz 500 EUR mēnesī + komunālie maksājumi
 • Jaunajā projektā – no 450 līdz 750 EUR mēnesī + komunālie maksājumi
 • Klusajā centrā – no 450 līdz 650 EUR mēnesī + komunālie maksājumi
 • Teikā – no 300 līdz 450 EUR mēnesī + komunālie maksājumi
 • Āgenskalnā, Iļģuciemā, Torņakalnā – no 250 līdz 400 EUR mēnesī + komunālie maksājumi
 • Vecrīgā – no 500 līdz 650 EUR mēnesī + komunālie maksājumi
 • Mežaparkā – no 300 līdz 450 EUR/m2 + komunālie maksājumi

Vidējās dzīvokļu cenas Rīgas centrā

Pašlaik vidējās dzīvokļu cenas Rīgas centrā ir diezgan stabilas, ar nelielu, veselīgu kāpuma tendenci. Salīdzinām vidējās cenas par kvadrātmetru divistabu dzīvokļiem (guļamistaba un viesistaba) Rīgas centrā.

 • Pirmskara mūra vai Staļina laika namā – 1 600–1 800 EUR/m2
 • Jaunajā projektā vai renovētā ēkā – 1 700–2 000 EUR/m2
 • Klusajā centrā – 1 700–2 600 EUR/m2
 • Mūra ēkā Teikā – 950–1 300 EUR/m2
 • Jaunajā projektā Teikā – 1 500–1 700 EUR/m2
 • Mūra ēkā Āgenskalnā – 950–1 300 EUR/m2
 • Jaunajā projektā Āgenskalnā – 1 400–1 800 EUR/m2
 • Jaunajā projektā Vecrīgā – 2 800–3 500 EUR/m2
 • Sērijveida projektā Mežaparkā – 1 000–1 500 EUR/m2
 • Jaunajā projektā Mežaparkā – 1 400–2 200 EUR/m2

Vai vēlaties uzzināt vairāk par nekustamo
īpašumu tirgu Latvijā?

Sazināties ar mums