Imperio Estate

+371 67228861

Filtrs
Drošākais investīciju veids ir nekustamajos īpašumos 21.11.2022

Nevienam nav noslēpums, ka investēšana nekustamajos īpašumos ir drošākais veids kā gūt pasīvos ienākumus. Sarunā ar investīciju projektu konsultanti Karīnu Matvejevu par to pārliecinājāmies vēlreiz.

Karīna, pastāsti, cik ilgi Tu darbojies nekustamo īpašumu tirgū? 

Šajā nozarē strādāju jau gandrīz desmit gadus. Šo gadu laikā esmu ieguvusi dažādu pieredzi strādājot gan ar industriālajiem un komercprojektiem, gan dzīvojamo fondu, tāpat arī ar premium klases objektiem. Šobrīd galvenokārt strādāju tieši ar investoriem, kuri iegādājas īpašumu, lai ar to pelnītu. Manā portfelī ir zemes, dzīvojamie objekti, namīpašumi, komercobjekti u.c.

Vai nekustamais īpašums ir labākais investīciju veids?
Viennozīmīgi tā tas ir! Nekustamais īpašums nodrošina augstu investīciju atdevi un salīdzinoši zemus riskus. Vēl nesen tik aktuālais un daudzsološais kriptovalūtu tirgus ir viegli sašūpojams un jūtīgs uz mazākajām izmaiņām globālajā vidē. Kā arī, to viegli ietekmē mārketings un influenceru paziņojumi. Par to mēs pārliecinājāmies pavisam nesen – novembra sākumā, kad notika straujas Bitcoin vērtības izmaiņas – lielie investori sāka no tiem atbrīvoties un cena būtiski saruka. Aptuveni trīs ceturtdaļas cilvēku, kas iegādājās šo kriptovalūtu zaudēja savu naudu. Tas ir virtuāls aktīvs, kura vērtība, tomēr, ir uz emocijām balstīta.
Otra aktuālā tēma šobrīd ir fintech nozares piedāvātās iespējas Peer to Peer platformās. Šis platformas piedāvā augstu ienesīgumu, bet ir jārēķinās arī ar diezgan augstiem riskiem. Riski šeit ir saistīti ar diviem faktoriem: 1) cik uzticama ir platforma (tas nav “scams”); 2) cik uzticami un spējīgi ir projekti, kuros platforma vai investori iegulda. Šī nozare ir nosacīti jauna, bet atkarībā no tā, kurā valstī platforma ir reģistrēta, tiek vairāk vai mazāk regulēta no valsts puses. Un tomēr riski ir ļoti augsti, jo nauda tiek uzticēta citām personām, ieguldīta ne savā īpašumā.

Kamēr investējot nekustamajā īpašumā, investoram praktiski nav iespējams kļūdīties – iespējamās kļūdas izlabo laiks. Jebkurš nekustāmais īpašums īsākā vai garākā laika periodā investoram nodrošina investīciju atdevi un stabilus pasīvos ienākumus. Investējot nekustāmajā īpašumā, tiek iegādāts reāls aktīvs, tas nav virtuāls – tas ir Tavs īpašums. Lai arī riski nav tik augsti kā citos investīciju veidos, investējot nekustāmajā īpašumā arī ir jāzina kā to pareizi darīt, lai gūtu maksimālu atdevi no tā.

Kādi ir galvenie priekšnosacījumi par ko investoram būtu jādomā pirms investēšanas?
Pirmais ko es investoram iesaku ir sazināties ar mani – es palīdzēšu atrast visienesīgāko investīciju objektu, izvērtējot visus alternatīvos variantus, atrodot lētākos finansējumu risinājumus un piesaistot ilgtermiņa īrniekus vai nomniekus.

Bet ja tomēr investors grib to darīt paša spēkiem, tad mani ieteikumi ir:

 

Tu strādā gan ar investoriem no Latvijas, gan no ārvalstīm, saki, pēc kādiem objektiem šobrīd ir vislielākais pieprasījums? Kādus īpašumus vēlās iegādāties Tavi investori?
Uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt, jo pateicoties savai ilggadējai darbībai nekustāmo īpašumu jomā, esmu izveidojusi ļoti plašu investoru datu bāzi, kas vēlas iegādāties gan zemes, gan dzīvojamo fondu, gan industriālās ēkas, gan namīpašumus. Un šeit nav iespējams izdalīt pēc kuriem īpašumiem ir vislielākais pieprasījums. Pieprasījums ir pēc jebkura nekustamā īpašuma objekta. Tāpēc, ja vēlaties pārdot savu īpašumu, zvaniet man – pavisam noteikti tam būs pircējs. Pārdosim viegli un par šī brīža tirgus labāko cenu.

Karīna Matvejeva
Investīciju projektu konsultants
+371 28850445
karina@imperio.lv